First Mover: „Dolar Drop May have Helped Push Bitcoin Past $11K“.

Jako slajdy wartości dolara amerykańskiego, ceny nagle rosną za prawie wszystko, co wyceniane jest w dolarach.

W tym Bitcoin, który wystrzelił około 13% w poniedziałek za największy zysk w ciągu prawie trzech miesięcy. Ceny wzrosły w poziom osiągnięty w lutym, przed wywołaną pandemią wyprzedaży, osiągając nowy 2020 wysoki poziom 11.180 dolarów.

Czytasz First Mover, codzienny newsletter CoinDesk o rynkach. Zebrany przez CoinDesk Markets Team, First Mover rozpoczyna dzień z najbardziej aktualnymi nastrojami wokół rynków kryptograficznych, które oczywiście nigdy się nie zamykają, umieszczając w kontekście każdą dziką huśtawkę w bitcoin i więcej. My śledzimy pieniądze, więc nie musisz. Możesz zapisać się tutaj.

Joe DiPasquale, prezes zarządu krypto walutowego funduszu hedgingowego BitBull Capital, powiedział First Mover w mailu, że ostatni ruch w górę pojawił się „w synchronizacji“ ze wspinaczką złota w ostatnich dniach do nowego rekordu. Bitcoin jest postrzegany przez wielu analityków aktywów cyfrowych jako zabezpieczenie przed inflacją i osłabieniem waluty, podobnie jak inwestorzy na tradycyjnych rynkach historycznie wykorzystywali złoto.

„Bitcoin wszedł do akcji“, powiedział DiPasquale.

To niezwykły rozwój na rynku Bitcoinów, gdzie inwestorzy jeszcze w zeszłym tygodniu rozpaczali, że najstarsza i największa krypto waluta utknęła w przedziale od 9 000 do 10 000 dolarów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Tak więc dla bitcoin byków, wstrząs z doldrums był mile widziany, zwłaszcza gdy cena poszła w górę, a nie w dół. Dzień zysku przyszedł na silnym wolumenie handlu, z poziomami nie obserwowanymi od początku czerwca.

„Tendencja jest wyraźna i zmierzamy wyżej“, powiedział Jack Tan, z Tajwanu ilościowej firmy handlowej Kronos Research.

Bitcoin jest teraz w górę 57% do tej pory, ponad dwukrotnie więcej niż 28% zysku w tym roku na złoto, które wspiął się w ostatnich dniach do rekordu. Standard & Poor’s 500 Index dużych amerykańskich akcji, w międzyczasie, jest mniej więcej płaska dla roku.

„Biorąc pod uwagę, że złoto właśnie osiągnęło nowy, wszechogarniający poziom, a korelacja Bitcoin System z załamaniem akcji została zastąpiona przez silną korelację ze złotem, przewidujemy dalsze testy na wzrost w tym tygodniu“ – napisała firma handlowa Diginex w dzienniku rynkowym.

Indeks dolara amerykańskiego, będący miarą wartości greenback w porównaniu z innymi głównymi walutami, takimi jak euro i jen, spadł na siedem prostych sesji; Wall Street Goldman Sachs przewiduje, że dolar może stracić kolejne 5% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Dolar amerykański szybko eroduje, a ludzie zaczynają to zauważać“ – napisał Mati Greenspan, założyciel firmy badawczej Quantum Economics, zajmującej się kryptokur walutą i wymianą walut, w swoim codziennym e-mailu. „To oczywiste, że ludzie porzucają dolara tak szybko, jak tylko mogą.“

To jest dobre dla bitcoin i złota: Jak pisze Wall Street Journal w poniedziałek, słabnący dolar „mechanicznie podnosi ceny towarów fakturowanych w Greenbacku“.

Inwestorzy obawiają się, że globalne ożywienie gospodarcze jest słabnące, a liczba przypadków rośnie, a liczba ofiar śmiertelnych na świecie właśnie przekroczyła 650.000. W Kongresie Senackim Republikanie zaproponowali w wyniku negocjacji z prezydentem Donaldem Trumpem pakiet pomocowy o wartości 1 biliona dolarów, ale kwota ta jest daleka od planu kierowanego przez Demokratów, przewidującego bodziec w wysokości 3,5 biliona dolarów.

Jim Reid, strateg niemieckiego kredytodawcy Deutsche Banku, napisał w raporcie, że Rezerwa Federalna, która już w tym roku rozszerzyła swój bilans o około 3 bln dolarów do około 7 bln dolarów, może potrzebować w ciągu najbliższych kilku lat pompować kolejne 12 bln dolarów.

Rezerwa Federalna ma się spotkać w tym tygodniu w zamkniętych drzwiach, z oświadczeniem złożonym w późną środę. Ponieważ stopy procentowe są już bliskie zeru, nie oczekuje się większych zmian w polityce, ale krypto walutowy fundusz inwestycyjny Arca zauważył w poniedziałek, że wyprzedaż na giełdzie amerykańskiej może sprowokować amerykański bank centralny do reakcji.

Czwartkowy raport ma pokazać, że produkt krajowy brutto w USA spadł w drugim kwartale o 35% w ujęciu rocznym.

Przy tak dużej kruchości gospodarki i braku szybkiej poprawy sytuacji, „pokusa nadużycia jest teraz tak duża, że rynek akcji ledwo co musi mrugnąć“ – napisał Arca.

Dla Bitcoin’a, według Arca, „wybuch był tylko kwestią czasu.“

Tweet dnia

Zegarek Bitcoin
BTC: Cena: 10.773 USD (BPI) | 24-Hr Wysoka: 11.395 USD | 24-Hr Niska: 10.215 USD

2020-07-28-12-16-06
Trend: Bitcoin jest we wtorek świadkiem technicznego wycofywania się z produkcji na małą skalę.

Największa kryptokurcja pod względem wartości rynkowej jest obecnie notowana na poziomie 10 850 dolarów – spadek o ponad 4% z 11-miesięcznego wyżu 11 394 dolarów osiągniętego w poniedziałek.

Spadek ceny sugeruje, że Bitcoin może być zawyżony. Czternastodniowy wskaźnik względnej siły wzrósł do 82, ponieważ ceny wzrosły o 11% w poniedziałek. Odczyt powyżej 70 wskazuje na warunki wykupienia – co oznacza, że nadmierny popyt spowodował nieuzasadniony wzrost cen.

Cofnięcie może zostać jeszcze bardziej wydłużone, ponieważ 14-dniowy RSI nadal zawisa powyżej 70. Dodatkowo, RSI na wykresie godzinowym spadł na niedźwiedzie terytorium poniżej 50. To powiedziawszy, byczy błąd może zostać unieważniony, jeśli ceny skończą się poniżej 10.500 dolarów (wysoki w lutym) na rynku UTC zamknąć.

Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ obserwowanemu do tej pory spadkowi z wielomiesięcznych wyżów towarzyszy spadek wolumenu obrotu (powyżej po prawej). Niski wolumen wycofywania się z rynku jest często krótkotrwały.

Poza tym, niektórzy analitycy są przekonani, że poniedziałkowe bycze posunięcie wprowadziło Bitcoin’a na drogę do rekordowych wzrostów. „[Poniedziałkowe] codzienne zamknięcie jest niesamowite i może bardzo dobrze przypominać kwietniową świecę za 1 tys. dolarów, która zakończyła rynek niedźwiedzi i napędziła rajd do 13 tys. dolarów. Tylko tym razem rajd powinien doprowadzić do nowych rekordów dla BTC“, powiedział na początku wtorku popularny analityk Josh Rager.